disavow links

zrzekanie się linków czyli disavow links

By Marcin Szymansky, 8 listopada 2013

Czym jest to narzędzie i kiedy wskazanym jest jego stosowanie jest raczej oczywiste. Jak skutecznie z niego korzystać, widzę z doświadczenia już nie jest to tak klarowne.
Podzielę ten artykuł na kilka krótkich i rzeczowych informacji:
1. Po pierwsze, ekipa Matta Cuttsa zaleca przed zrzeknięciem się linków, usunięcie jak największej ich ilości. Jest to traktowane jako dobra wola i ma bardzo pozytywny wpływ na rozpatrzenie prośby.
2. Jeżeli masz nawet najmniejsze wątpliwości odnośnie domeny, na której jest twój link, dotyczy to głównie zaspamowanych precli, for internetowych, do których linki są wpompowywane za pomocą automatów przez pozycjonerów, to zrzeknij się całej domeny a nie konkretnych podstron. Możesz nie wyłapać wszystkich odnośników w domenie a nie ma co ryzykować odrzucenia zgłoszenia, tym bardziej że takie miejsca są bezwartościowe.
3. Bardzo ważny jest format w jakim zgłoszenie jest wysyłane, dopuszczalny jest tylko plik z rozszerzeniem .txt. pojedynczy adres ma być zaznaczony w formie: http://exemple.pl/podstrona.html (lub z innym rozszerzeniem), w przypadku wykluczenia domen: domain: http://exemple.pl. Komentarze do danej pozycji występują w formie: #komentarz
Moim zdaniem są to trzy najistotniejsze elementy. Pamiętaj, że czym więcej włożysz pracy, opisów i więcej nieprawidłowych linków usuniesz, tym lepszym efektem skończy się rozpatrywanie twojej strony internetowej.