urządzenia_mobilne

wieloplatformowe strony www

By Marcin Szymansky, 16 listopada 2013

Czysta logika, bez danych statystycznych. Dlaczego warto zainwestować w stronę responsive? Obserwując rynek, nie można nie zauważyć ilości otaczających nas smartfonów i tabletów. Praktycznie większość Polaków już posiada takie urządzenia. Oczywistym jest również, że dla każdego takiego urządzenia jest sprzedawany dostęp do internetu. Nie jest to najwygodniejsza forma przeglądania stron, jednakże ma swoje zalety, jest z nami wszędzie. Szczególnie można zaobserwować używanie urządzeń w komunikacji miejskiej, kiedy jedziemy lub wracamy z pracy. Czyli mamy tu do czynienia z dużą potencjalną grupą odbiorców i tu uwaga, którą stracimy, jeżeli nasza strona prawidłowo się nie otworzy w danym urządzeniu.

Najprostszym sposobem zaadoptowania strony uniwersalnej jest instalacja odpowiedniego tematu na WordPress. Tematów na dzień dzisiejszy jest do wyboru multum i myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę również na fakt, iż WP, nadaje się chyba najlepiej ze wszystkich gotowych rozwiązań CMS do pozycjonowania stron www.

Warto zastanowić się nad tym tematem, bo wszystkie badania przewidują w najbliższym czasie dynamiczny przyrost zapotrzebowania na tego typu rozwiązania.